כנס מאגד הגרפן הישראלי יתקיים ב-19 למאי 2021

28 אפריל, 2021

הכנס יתמקד בטכנולוגיות פורצות דרך הכוללות Graphene. ישתתפו בכירים מ-NVIDIA, PCB Technologies, אוניברסיטאות המחקר בישראל, UNIST המכון למדע וטכנולוגיה בקוריאה, אוניברסיטת קליפורניה ועוד

ביום ד', ה-19.5.2021, בשעות 10:00–18:30 לפי שעון ישראל, יתקיים באופן מקוון הכנס בינלאומי בהובלת מאגד הגרפן של רשות החדשנות (The Israeli Graphene Consortium). הגרפן הוא מבנה של חומר שגילויו נחשב וגילוי תכונותיו נחשבים לתגליות משמעותיות מאוד. החומר הוא בעל השפעה רבה על תכונות פיזור חום במעגלים חשמליים ואלקטרוניים ועל קבלת ביצועים גבוהים במערכות תדר גבוה. בכנס ישתתפו PCB Technologies, NVIDIA, אלביט מערכות, אלישרא, סימטל, אוניברסיטת בר-אילן, הטכניון, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ואוניברסיטת תל אביב.

מאגד הגרפן הוקם בשנת 2019 במסגרת תכנית מגנ"ט בהובלתה, במטרה לקדם טכנולוגיות פורצות דרך המשלבות את החומר גרפן. הכנס מחולק ל-3 מושבים. את המושב הראשון ינחה פרופ' דורון נוה מאוניברסיטת בר-אילן וישתתפו בו המדען הראשי מטעם משרד הכלכלה ויו"ר דירקטוריון רשות החדשנות, ד"ר עמי אפלבאום; מתאם הפעילות של מאגד הגרפן הישראלי, ענר שהם, שיסקור את פעילות המאגד; פרופ' רודני רוף מהמכון הלאומי למדע וטכנולוגיה באולסן,  קוריאה הדרומית (UNIST), שהיה הראשון לגדל את החומר ב-CVD; מהנדס הפיתוח הראשי ב-NVIDIA, ד"ר אלעד מנטוביץ', ידבר על השימוש המתוכנן בגרפן בחברה; ה-CTO של חברת PCB Technologies, יעד אליה, ידבר על פתרונות הולכת חום עם גרפן ושילובו במעגלים מודפסים. פרופ' אריאל ישמח מהפקולטה להנדסה באוניברסיטת תל אביב ידבר על המעבר של עבודה עם גרפן מהמעבדה לתעשייה.

את המושב השני בכנס יוביל ד"ר אלעד מנטוביץ', מהנדס הפיתוח הראשי ב-NVIDIA, וישתתפו בו פרופ' אנדריאה פרארי ממרכז הגרפן של אוניברסיטת קיימברידג', שידבר על גרפן וחומרים שכבתיים בתחומי פוטוניקה ואופטו-אלקטרוניקה; ד"ר משה בן-שלום מביה"ס לפיזיקה באוניברסיטת תל אביב שידבר על מערכת פרו-אלקטרית המבוססת על החומר השכבתי בורון-ניטריד; ראש אגף PCB ב-NVIDIA, בועז אטיאס, ידבר על תכנון כרטיסים עם גרפן במעגל המודפס; פרופ' ארנסטו יוסלביץ' ממכון ויצמן למדע שידבר על אלקטרו-מכניקה של ננו-צינוריות פחמן ופרופ' דורון נוה מהפקולטה להנדסה באוניברסיטת בר-אילן שידבר על ייצור המוני של גרפן עבור מעגלים מודפסים.

את המושב השלישי ינחה פרופ' אריאל ישמח מהפקולטה להנדסה באוניברסיטת  תל-אביב וישתתפו בו המנהלת המדעית של חברת Graphenea הפועלת מספרד ומבוסטון, ד"ר אמאיה זורוטוזה, שתדבר על ייצור גרפן והשימוש בו בגלאים; פרופ' ארן רגב מהמחלקה להנדסה כימית באוניברסיטת בן-גוריון בנגב על פתירת בעיות של נקודות חמות במעגלים באמצעות ציפויים מבוססי גרפן; פרופ' אלעד קורן מהפקולטה להנדסת חומרים בטכניון ידבר על ננו-מניפולציה של מגעי גרפן דו-שכבתיים; פרופ' עילם ילון מהפקולטה להנדסת חשמל בטכניון שידבר על היבטים תרמיים של ננו-חומרים שכבתיים; פרופ' אלכסנדר באלנדין מהפקולטה להנדסת חשמל וחומרים באוניברסיטת קליפורניה ידבר על תכונות הולכת חום ייחודיות בגרפן ופרופ' קאוסטב בנרג'י מהמחלקה להנדסה באוניברסיטת קליפורניה, ידבר על הדור הבא של אינטגרציית חומרים שכבתיים באלקטרוניקה.

למידע נוסף והרשמה: Graphene Consortium Conference

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: events , חדשות

פורסם בתגיות: Graphene , גרפן