חברת PTC תעביר את מרכז המו"פ שלה אל הטכניון

4 מאי, 2021

PTC תשקיע 15 מיליון שקלים בהקמת המרכז ותעביר את 100 עובדי מרכז הפיתוח החיפאי שלה לבניין ייעודי בטכניון. החברה מתכננת להרחיב את המרכז בשנים הקרובות ולבצע מחקרים משותפים עם הטכניון

בתמונה למעלה: אורי סיון (מימין) וזיו בלפר. צילום: ניצן זוהר

חברת התוכנה PTC והטכניון חתמו על הסכם שת"פ אסטרטגי שבמסגרתו תעביר החברה את 100 עובדי מרכז הפיתוח החיפאי שלה, ששכן עד כה בפארק התעשייה מת"ם, לבניין ייעודי בטכניון בחיפה בהשקעה של 15 מיליון שקלים לחמש שנים. בהחברה מתכננת להרחיב את מרכז הפיתוח בשנים הקרובות. נוסף, היא תסייע במחקר ובשדרוג תהליכי לימוד בתחומים הקשורים לטכנולוגיות ייצור מתקדם. הטכניון ו-PTC יפעלו להקמת מועדון חברות תעשייתיות שיתמקד בשיתופי פעולה ביניהן.

לפני מספר שנים השיקה PTC יחד עם הטכניון תוכנית לרובוטיקה ותוכן דיגיטלי בפקולטה לחינוך למדע וטכנולוגיה. במסגרת זו הוקמה מעבדה להוראת טכנולוגיות מתקדמות הקשורות לאינטרנט של הדברים, תיב"מ, מציאות רבודה וכו'. במעבדה זו כבר למדו מאות סטודנטים ונערכו מחקרים משותפים שתוצאותיהם פורסמו והוצגו בעולם. בשנים האחרונות הרחיבה PTC  את התמיכה בפקולטות שונות דרך קורסים מקצועיים, פרויקטים והרצאות. החברה גם התחייבה לתקצב מחקרים משותפים בתחומים כמו IoT, מציאות רבודה, סימולציות ו-Generative Design ולתמוך בכל הפקולטות בטכניון באמצעות  תוכנות ומלגות.

המחשה של תכנון רכב באמצעות תוכנת Creo 8.0 CAD של חברת PTC
המחשה של תכנון רכב באמצעות תוכנת Creo 8.0 CAD של חברת PTC

נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון אמר כי פריצות דרך מדעיות וטכנולוגיות מצריכות כיום מחקר רב-תחומי ושיתוף פעולה הדוק בין האקדמיה לתעשייה. "ההסכם הנוכחי מעגן קשר רב שנים בין הטכניון לבין חברה". סגן נשיא עולמי למו"פ ומנכ"ל PTC ישראל, זיו בלפר אמר שפרוייקט דומה עם אוניברסיטת אאכן בגרמניה הביא להקמת מיזמים מוצלחים שהפכו לחברות מסחריות. "כעת אנחנו רוצים לשכפל את ההצלחה הזאת עם הטכניון ובשוק הישראלי".

חברת PTC מספקת כלים לניהול את מחזור חיי המוצר משלבי התכנון ועד התחזוקה, כולל כלים לתכנון דיגיטלי תלת מימדי והדמיית תפקודו. לחברות דוגמת טויוטה, לוקהיד מרטין, בואינג, אאודי, קאטרפילר, ג'נרל אלקטריק, רייתיאון, EADS, סמסונג, דל, טושיבה ומוטורולה. מרכז הפיתוח של PTC  בישראל פועל מאז 1991, ומאז היווסדו הוא מובל על-ידי בוגרי הטכניון. כיום היא מעסיקה כמה מאות עובדים בישראל במרכזי פיתוח בהרצליה ובחיפה.

חברת PTC פועלת מבוסטון ובשנת 2020 הסתכמו מכירותיה בכ-1.46 מיליארד דולר. היא נחשבת למתחרה של דאסו סיסטמס הצרפתית ומוכרת את מוצריה ליותר מ-28,000 ארגונים בעולם. פועלת מבוסטון ונסחרת בנסד"ק לפי שווי שוק של 15.2 מיליארד דולר. מרכז הפיתוח בישראל אחראי לפיתוח מוצרים מובילים של החברה.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , ייצור וקבלנות משנה , תוכנה ותכנון אלקטרוני

פורסם בתגיות: PTC , הטכניון