שת"פ בין Dynamic Infrastructure לאחת מחברות הביטוח הגדולות בעולם

14 פברואר, 2022

לאחר שבדקה את מערכת ה-AI של החברה, הודיעה מבטחת המשנה Munich Re כי המערכת מזהה 99% מליקויי התשתית הקריטיים במבנה, והיא תעודד את לקוחותיה להשתמש בה כדי להוזיל את הביטוח. "שובר שיוויון בתעשייה"

[בתמונה למעלה: דיינמיק בפעולה – זיהוי אוטומטי של שחיקה ומפגעים בתשתיות ישנות]

פלטפורמת הבינה המלאכותית של Dynamic Infrastructure, המאתרת ליקויי תחזוקה בגשרים ותשתיות דרך על סמך צילומים בלבד, זוכה כעת ל"חותמת כשרות" מאחת מחברות הביטוח הגדולות בעולם. חברת הביטוח הבינלאומית Munich Re, שבסיסה בגרמניה, הודיעה כי היא ערבה ליכולתה של המערכת של Dynamic Infrastucture לזהות 99% מליקויי התשתית הקריטית במבנה המנוטר באמצעותה. הערובה הזו מתבססת על בדיקה שיטתית שערכה חברת הביטוח הגרמנית למערכת באמצעות מהנדסים ומומחי בינה מלאכותית. עבור Dynamic Infrastructure, שיתוף הפעולה חושף את הפתרון שלה למאגר הלקוחות הגדול של Munich Re.

Munich Re היא אחת ממבטחות המשנה (reinsurance) הגדולות בעולם. הכנסותיה ב-2020 הסתכמו ב-54.9 מיליארד אירו. ביטוח משנה נועד לאפשר לחברות ביטוח לחלוק את סיכוני הפוליסה עם מבטח נוסף, שיישא על עצמו חלק מהסיכון. שיטה זו נפוצה בעיקר כאשר מדובר בביטוחים בהיקף כספי גדול, שעשויים לסכן את איתנותה הפיננסית של חברת הביטוח במקרה של אירוע ביטוחי. מטבע הדברים, השימוש במבטחי משנה נפוץ במיוחד בביטוח של תשתיות.

סער דיקמן, מנכ"ל החברה ומייסד-שותף, אמר: "עם הערובה הזו מצד גורם חיצוני, מהנדסים ומנהלי תשתיות יכולים סוף-סוף להסתמך על טכנולוגיה שמבטיחה ששוום סדק, שבר או בלאי לא יתפוס אותם בהפתעה. הגיבוי שמספקת לנו כעת Munich Re יגביר את הביטחון של הלקוחות שלנו וזהו שובר-שיוויון בתעשייה."

הפלטפורמה של החברה משתמשת בכל המידע הוויזואלי שנאסף מהביקורות התקופתיות שנערכו במקום, ובכלל זה צילומי סמרטפון, צילומי אוויר מרחפנים וסריקות לייזר, ובונה תמונה תלת-ממדית מפורטת של המבנה. המערכת משווה בין מצב המבנה בהווה לביקורות קודמות, ומאתרת סדקים, פגמים וחריגות שמצריכים תחזוקה מונעת ומתריעה אוטומטית בפני מנהל הנכס.

Dynamic Infrastructure, שקמה ב-2017 ומנוהלת מתל אביב, ניו יורק וברלין, כבר מעורבת בפרויקטים מול חברות תשתית ממשלתיות ופרטיות בארצות הברית, אוסטרליה, גרמניה, שווייץ, יוון וישראל. להערכת החברה, השימוש בפלטפורמה שלה סייע ללקוחותיה, המנהלים עשרות אלפי מבנים רלוונטיים, לחסוך באופן משמעותי בהוצאות התפעוליות ובהשקעות ההון.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: בינה מלאכותית , חדשות

פורסם בתגיות: Dynamic Infrastructure , Munich Re , ביטוח , סער דיקמן