אנבידיה ופורטליקס הכריזו על פתרון משותף לאימות מערכות נהיגה

27 מרץ, 2022

חברות המשתמשות בסימולטור הרכב של אנבידיה יוכלו להשתמש בפלטפורמה של פורטליקס כדי לתכנן את תוכנית הסימולציות ולאמת את מהימנות מערכת הנהיגה בתרחישי הנסיעה הרלוונטיים. "נותן מענה לאתגר בתעשיית הרכב"

[בתמונה: מתוך הסימולטור של אנבידיה]

חברת אנבידיה (Nvidia) וחברת פורטליקס (Fortellix) הישראלית הכריזו על פתרון משולב לאימון ואימות מערכות ADAS ונהיגה אוטונומית. במסגרת הפתרון המשולב, פלטפורמת אימות התכנון של פורטליקס, Foretify, תתממשק עם סימולטור הנהיגה של אנבידיה, Nvidia Drive Sim.

הדבר יאפשר לחברות מתעשיית הרכב, המשתמשות בסימולטור של אנבידיה כחלק מתהליך הפיתוח והבדיקה של מערכות נהיגה אוטומטיות, לתכנן באופן שיטתי וסדור, באמצעות הפלטפורמה של פורטליקס, את תוכנית הסימולציות, לנתח את התוצאות ולאמת כי הסימולציות כיסו את כל תרחישי הדרך הרלוונטיים על מנת לוודא כי מערכת הנהיגה מתפקדת בצורה בטוחה. לשתי החברות יש לקוחות משותפים מתעשיית הרכב, שיוכלו כעת לעשות שימוש בפתרון המשולב.

גיל אמיד, סמנכ”ל רגולציה ומייסד-שותף בחברת פורטליקס, אמר ל-Techtime כי אחד האתגרים בתעשיית הרכב הוא הצורך לבדוק מספר עצום של תרחישים בתהליך הפיתוח והבדיקה של מערכות נהיגה. “הפתרון המשולב נותן מענה לאתגר הזה, כאשר מצד אחד הפלטפורמה שלנו יודעת לייצר באופן מתודי המון תרחישים, ולסימולטור של אנבידיה יש יכולת להריץ במקביל את הסימולציות.”

הפתרון המשולב של פורטליקס ואנבידיה:

תאום דיגיטלי של כבישי העולם

במסגרת ועידת GTC של אנבידיה, שנערכה בשבוע שעבר, הציג מייסד ומנכ”ל החברה, ג’נסן הואנג, את החידושים בסימולטור הנהיגה של החברה. מטרת הסימולטור היא לייצר “תאום דיגיטלי” של כבישי העולם, אשר ישמש כלי לאימון ובדיקה, בסביבה וירטואלית, של תפקוד מערכות נהיגה אוטומטיות בתרחישי נסיעה שונים. הסימולטור מאפשר לבנות, על גבי מפות תלת-מימד אמיתיות ממנוע המיפוי Nvidia Drive Map, סביבות וירטואליות ריאליסטיות ומפורטות מאוד, הכוללות נוף, שילוט וסימוני דרך, הולכי רגל וכלי-רכב, המתנהגים באופן דינמי המבוסס על בינה מלאכותית. שירות המיפוי אמור לכלול עד 2024 כבישים באורך של כ-300 אלף קילומטר.

הסימולטור גם מאפשר להמיר קובץ וידיאו מנסיעת מבחן  מוקלטת לכדי סימולציה. אחד היתרונות של הסימולטור הוא יכולתו להריץ במקביל מספר רב של ואריאציות של אותו תרחיש נסיעה (לדוגמה, לשנות את מהירות הרכב או את תנאי התאורה ומזג האוויר, להוסיף מכשול על הכביש וכדומה), וכך להאיץ את תהליך האימון והבדיקה.

חברת פורטליקס פיתחה את טכנולוגיית Foretify, המשמשת לאימות התכנון של כלי-רכב אוטונומיים ומערכות ADAS, ומבוססת על שפת תרחישים ייעודית לרכב אוטונומי המיועדת לבדוק את עמידת מערכות הרכב בדרישות ההנדסיות והרגולטוריות. הדבר מאפשר לבצע בדיקה מקיפה במחשב של מיליארדי תרחישים, ועל-ידי כך לקצר דרמטית את היקף בדיקות הכביש שהרכב צריך לעבור כדי לקבל הסמכה.

אמיד: “כשבודקים מערכות מורכבות עם המון אפשרויות, השאלה היא מהי מסגרת הבסיס שלך.ניתן להגדיר באופן חופשי את התרחישים שאנחנו רוצים לבדוק ואשר יאמתו את המערכת. אנחנו מציעים גישה מתודית יותר לבניית כיסוי מלא של אפשרויות. אנחנו מגיעים מעולם אימות השבבים, שם בודקים את טווח האפשרויות באופן מאוד מתודי. אנחנו מביאים את הגישה הזו לעולם האוטומוטיב.”.

פורטליקס מדווחת בשנה האחרונה על זינוק בביקוש לפלטפורמה שלה מצד יצרני הרכב המובילים וספקי Tier1 המפתחים פרויקטים של מערכות סיוע לנהג ורכבים אוטונומיים, ליישומים בכבישים פתוחים (On-road) ובשטח  (Off-road). פורטליקס עובדת כיום עם עשרות מהמותגים המובילים בתעשיית הרכב, בהם וולוו, NI ודנסו.

הדגמה של הסימולטור של אנבידיה:

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: Automotive , ביג דאטה , בינה מלאכותית , חדשות , רכב אוטונומי

פורסם בתגיות: אנבידיה , גיל אמיד , פורטליקס