אוטוטוקס השיקה פתרון V2X לאופניים וקורקינטים

19 יוני, 2022

ארבע חברות אופניים וציוד רכיבה התחייבו להשיק ניסויי מבחן ושני יצרני רכב עומדים להתחיל במבדקי תיקוף של התקן הבטיחות החדש, המיועד למנוע תאונות של אופניים וקורקינטים חשמליים ולא-חשמליים בצמתים

יצרנית שבבי ה-V2X אוטוטוקס (Autotalks) מכפר נטר הכריזה היום (א') על זמינות מיידית של ZooZ 2, הדור השני של מכשיר ה-V2X שלה עבור מיקרו-ניידות (micro-mobility), המיועד למנוע תאונות של אופניים וקורקינטים חשמליים ולא-חשמליים.

ארבע חברות אופניים וציוד רכיבה התחייבו להשיק ניסויים הבוחנים את ההתקן החדש ושני יצרני רכב עומדים להתחיל במבדקי תיקוף של התקן הבטיחות החדש. יכולתו המכשיר החדש של אוטוטוקס להגן על רוכבי רכב דו גלגלי הודגמה בהצלחה במבדקים של פרויקט SECUR האירופי, המפתח פרוטוקולי בדיקת V2X עבור ארגון הבטיחות .Euro NCAP הארגון אמון על דירוג כוכבי הבטיחות הידוע ומקדם את טכנולוגית ה V2X כחלק מפרוטוקול דירוג הבטיחות העתידי. הפתרון החדש פועל בשתי טכנולוגיות התקשורת של V2X – DSRC ו-C-V2X.

ZooZ 2 הוא מכשיר V2X קומפקטי המותקן על כידון האופניים או הקורקינט. הוא מספק לרוכב התראה כאשר רכב המצויד ב-V2X מסכן אותו. הוא אף מודיע לרכבים המצוידים ב-V2X ולתשתיות חכמות (דוגמת רמזורים חכמים) על קיומו של הרוכב, בכדי לספק לנהגים התראה שהם עלולים לסכן את הרוכב. מכשיר הינו ה-plug & play ומסופק עם תוכנה של Commsignia. התוכנה של Commsignia מספקת תאימות הדדית לכל ציוד סטנדרטי של V2X ברחבי העולם.

המכשיר החדש מהווה שדרוג של פלטפורמת ZooZ של הדור הראשון, על בסיס משוב שאוטוטוקס קיבלה מהשוק. השדרוגים כוללים שיפורים בממשק האדם-מכונה, בהתראות לרוכבים ובגמישות ההתקנה. הפתרון אף יאפשר למשתמשים בכביש ובכללם מכוניות, רוכבי אופניים, קורקינטים, אופנועים והולכי רגל, לתקשר אלה עם אלה באמצעות V2X וליצור רשת תקשורת לבטיחות. המכשיר מאפשר ליצרנים בתחום המיקרו-ניידות וכן ליצרני רכבים קלים ורכבים מסחריים להתחיל באופן מיידי בבדיקה, תיקוף ותכנון של פתרונות לאחת הבעיות המסוכנות ביותר בתחום המיקרו-ניידות – תאונות בצמתים.

נתונים סטטיסטיים מבריטניה מראים שכמעט שני שלישים מהרוכבים שנהרגו או שנפצעו קשה בתאונות דרכים היו מעורבים בהתנגשויות בצומת או ליד צומת, בעיקר צומתי T. המחקר גילה שכיכרות הן צמתים מסוכנים במיוחד לרוכבי אופניים. אוטוטוקס הציגה את מכשיר ה-ZooZ 2 בוועידת Velo-City, הפסגה העולמית לתחום האופניים, שנערכה בשבוע שעבר בלובליאנה שבסלובניה.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: Automotive , חדשות

פורסם בתגיות: V2X , אוטוטוקס