שלומית וייס מונתה למנהלת ארגון ההנדסה של חברת אינטל

7 ספטמבר, 2022

וייס היתה אחראית על כמה מפרוייקטי הפיתוח המוצלחים ביותר באינטל, ובהם פיתוח מעבדי Sandy Bridge ו-Sky Lake שפותחו בחיפה. במקביל למינוי, היא צורפה להנהלה העולמית של חברת אינטל

חברת אינטל (Intel) הודיעה על מינוייה של שלומית וייס לסגנית נשיא עולמית ולמנהלת ארגון ההנדסה העולמי (Design Engineering Group) של אינטל. וייס תיכנס לתפקיד מיידית, במקומו של המנהל הנוכחי, סוניל שנוי, שחזר לאינטל לפני כשנה וחצי כדי למלא את התפקיד. היא תדווח ישירות למנכ"ל אינטל, פט גלסינגר. קבוצת ההנדסה אחראית על פיתוח, אימות והעברה לייצור של מעבדים למחשבים אישיים, קניין רוחני למחשבים (IP) ופתרונות SoC למחשבים, טאבלטים, וגם לעולם השרתים.

שלומית וייס הצטרפה לאינטל ב-1989 לאחר שסיימה בהצטיינות תואר שני בהנדסת חשמל בטכניון, ומילאה שורה של תפקידי מפתח: פיתוח מערכות על-שבב ללקוחות ורכיבי שרתים שונים. היא זכתה וייס בתואר היוקרתי ביותר של אינטל, Intel Achievement Award, על חלקה בפיתוח ארכיטקטורת המעבד Sandy Bridge שפותח בישראל ב-2006 והיה המעבד המהיר ביותר של אינטל באותה תקופה. לאחר מכן היתה וייס אחראית על צוות הפיתוח (רובו מחיפה) של מעבדי Sky Lake למחשבים אישיים שיצאו לשוק ב-2015.

בשנת 2017 היא הצטרפה לחברת מלאנוקס (כיום אנבידיה), שבה הייתה אחראית במשך ארבע שנים על פיתוח שבבי הסיליקון של החברה לתחום התקשורת. ביולי 2021 היא חזרה לאינטל לתפקיד הסגנית של סוניל שנוי בקבוצת DEG. עם המינוי הנוכחי, היא מצטרפת להנהלה הבכירה של אינטל העולמית. גלסינגר ברך אותה על המינוי. גלסינגר: "לארגון ההנדסה יש תפקיד מרכזי ביכולת שלנו לספק מוצרים מובילים בכל הקטגוריות שבהן אנחנו מתחרים. התפקיד דורש מנהיג עם מומחיות טכנולוגית עמוקה ותשוקה למצויינות, ואת כל אלה יש לשלומית בשפע".

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אנשים , חדשות , מינויים

פורסם בתגיות: אינטל , שלומית וייס