אוטוטוקס ומוראטה היפנית חשפו פתרון V2X משותף – שישולב על ידי יצרן סיני

23 נובמבר, 2022

מכונית המצוידות בפתרון המשותף יעלו על הכבישים בסין ובאירופה החל מ-2024. אוטוטוקס ומוראטה פיתחו את המוצר במשך חמש השנים האחרונות. שוק הרכב הסיני מאמץ באופן נרחב פתרונות V2X

חברת אוטוטוקס (Autotalks) הישראלית וענקית האלקטרוניקה היפנית מוראטה Murata Manufacturing)) חשפו פיתרון V2X משותף, שפותח על ידי שתי החברות במהלך חמש השנים האחרונות – וכעת הוא מוכן לייצור סדרתי. הפיתרון מתבסס על מודול V2X של מוראטה שבליבו מערך השבבים של אוטוטוקס. ייצור היחידות הראשונות כבר החל והייצור הסדרתי יתחיל בתחילת שנת 2023.

מוראטה היפנית היא יצרנית מובילה של מודוליBluetooth  ו-Wi-Fi, ממיריDC-DC  וספקי כוח AC-DC. הכנסות מוראטה בשנת הכספים שהסתיימה במרץ 2022 הסתכמו בכ-1.81 טריליון ין יפני והיא מעסיקה למעלה מ-76,000 עובדים.

שתי החברות חשפו כי פתרון ה-V2X המשותף נבחר לאחרונה לייצור סדרתי על ידי יצרנית רכב סינית בעלת פעילות עסקית ענפה באירופה. בתחילת שנת 2024 יעלו על כבישי סין ואירופה מכוניות המצוידות במודול V2X החדש. משתי החברות נמסר כי מעבר לביצועיו הגבוהים, המודול החדש מבטיח עמידות ממושכת אפילו בתנאים הסביבתיים המאתגרים ביותר.

הפתרון המשותף יספק פונקציונאליות חדשה בעולם ה-V2X, הנקראת Day 2. כלומר, מערכת ה-V2X ברכב תהיה כשירה לא רק ליצירת התראות בטיחות – אלא גם לגרור הפעלה אוטומטית של מערכות בטיחות – כמו למשל בלימת חירום. המודול מספק גם התראות V2I (Vehicle to Infrastructure) על ידי תקשורת בין המודול להתקני תשתית בצד הדרך, המאפשרת לנהג להתאים את מהירות הנסיעה לרמזורים. פונקציה זו חוסכת שימוש בסוללה ברכב החשמלי או משפרת את צריכת הדלק ברכב בנזין. יכולות נוספות אחרות כוללות מניעת תאונות בצמתים, הגנה על כלי רכב דו-גלגליים, תגובה לתאונות, עדכונים על תנאי הדרך ועוד.

שוק ה-V2X נערך ליישום אסטרטגיית התחבורה החכמה השאפתנית של ממשלת סין: כל היצרנים המובילים מתכננים להתחיל בפריסה המונית של טכנולוגיית V2X בסין בשנים הקרובות. מדובר באימוץ רחב-היקף של הטכנולוגיה החדשה, מכיוון שרוב יצרני המערכות המקוריות (OEMs) בסין נערכים להשיק כלי-רכב הכוללים שבבי V2X לקראת שנת 2025. עד היום חתמה אוטוטוקס על הסכמי שילוב הטכנולוגיה שלה עם שמונה יצרני רכב גדולים. במסגרת ההסכמים, יצרנים בינלאומיים המייצרים עבור השוק הסיני, ישיקו מכוניות עם שבבי אוטוטוקס לקראת מבחני הבטיחות של כלי-רכב בסין שייערכו בשנת 2025 (NCAP).

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: Automotive , חדשות

פורסם בתגיות: V2X , אוטוטוקס , מוראטה , סין