סקילריל וסימנס השיקו מערכת בדיקת איכות לקו הייצור בדיוק תת-מילימטרי

25 פברואר, 2024

המערכת משווה בזמן אמת בין החלק המיוצר לבין התאום הדיגיטלי ומזהה חריגות באלפי מאפייני ייצור, תוך שימוש באלגוריתמיקה המשפרת את הדיוק החזותי. המערכת כבר מותקנת בקו הייצור של יצרניות רכב מובילות

[בתמונה: מנכ"ל סקילריל שי נוימן]

חברת SkillReal פיתחה, בשיתוף פעולה עם חברת Siemens, פלטפורמה לעולם הייצור המאפשרת לבצע בקו הייצור בדיקות איכות ומדידות – ולזהות, ברמת דיוק תת-מילימטרית, חריגות ופגמים באלפי מאפייני ייצור. הפתרון מתבסס על עיקרון Digital Twin Alignment, כלומר השוואה בזמן אמת בין המוצר המיוצר לבין התאום הדיגיטלי שלו, המייצג את המוצר ברמת איכות וגימור אופטימלית.  פרויקט הפיתוח המשותף של סקילריל וסימנס החל ב-2021 וזכה למענק תמיכה בגובה של מיליון דולר מקרן BIRD. המוצר הושק בסוף 2023 ומותקן כבר בקרב יצרנים מובילים בעולם, כך לדברי החברה.

זיהוי החריגות והפגמים מתבסס על שימוש במצלמות סטנדרטיות. כדי לאפשר רמת דיוק כה גבוהה תוך שימוש במצלמות פשוטות, סקילריל פיתחה שורה של אלגוריתמים של ראיית-מכונה לשיפור תפיסת העומק ותיקון עיוותי מצלמה וכן שימוש במיפוי "ענן נקודות" כחלק מתהליך ההשוואה בין המידע החזותי לבין התאום הדיגיטלי.

הפתרון מתממשק גם עם משקפי מציאות רבודה (AR). באמצעות תצוגה של מציאות רבודה ניתן להשוות ולמדוד את הפער בין המצב הרצוי של החלק לבין מצבו האמיתי לאורך כל תחנות הייצור השונות. במידה שהפלטפורמה מזהה חריגה ביחס לתכנון המקורי, היא מתריעה על כך. תהליך הבדיקה הוא מידי ואוטומטי, ואינו מצריך עצירה של קו הייצור. 

הטכנולוגיה של SkillReal שולבה בתוכנתProduct Lifecycle Management  של סימנס, נמכרה והותקנה בכמה מפעלי ייצור של חברות הרכב המובילות בתעשייה.

מחקרים מראים כי שימוש בתאום דיגיטלי מייעל את התפוקה ב-50% ומשפר את איכות המוצר ב-30%. כמו כן, השוק של מציאות רבודה ומציאות מדומה צפוי לגדול ב-364 מיליארד דולר, משנת 2022 עד שנת 2027, כך לפי דו״ח של Technavio.

חברת SkillReal נוסדה ב-2020. החברה פועלת מרמת גן, והיא כוללת כ-15 עובדים ועובדות בארץ וכ-ארבעה עובדים בארה"ב. ב-2021 חתמה החברה על הסכם שיתוף פעולה טכנולוגי עם חברת Siemens.

שי נוימן, מנכ"ל חברת SkillReal, אמר: "אנחנו הראשונים שמביאים את הטכנולוגיה המשלבת תאום דיגיטלי, AI ללא צורך באימון יעודי, ודיוק תת-מילמטרי לפס הייצור, במטרה לבצע בדיקות איכות בזמן אמת ולהגביר דרמטית את הפרודוקטיביות. הפתרון של SkillReal, שהוא קל ופשוט להטמעה, יכול לחסוך מיליארדי דולרים לתעשיות רבות, בהן תעשיית הרכב, אווירונאוטיקה, ביטחון וייצור מכונות."

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: בינה מלאכותית , חדשות , ייצור וקבלנות משנה , ראיית מכונה

פורסם בתגיות: SkillReal , סימנס , קרן בירד