יום של חוזים משמעותיים לחברות טכנולוגיה ישראליות

9 יולי, 2024

סיפיה הכניסה את תוכנת ניטור הנהג שלה לרכב אירופי, קמטק מכרה מערכות בדיקה ב-20 מיליון דולר, וסרגון קוצרת את פירות רכישת סיקלו בחוזה עם ספקית תקשורת אמריקאית. מניות החברות מתחזקות

שלוש חברות טכנולוגיה ישראליות, כולן ציבוריות, דיווחו היום (ג') על עסקאות משמעותיות בשוקי הרכב, השבבים והתקשורת האלחוטית. בבוקר, דיווחה סיפיה (Cipia) כי זכתה בזכיית תכנון משמעותית נוספת בשוק הרכב העולמי, כאשר יצרנית אירופית של רכבי ספורט-יוקרה בחרה להטמיע את תוכנת ניטור הנהג שלה, Driver Sense, בדגם שייצורו יחל ב-2026 והוא ישווק ברחבי העולם. התוכנה של סיפיה תרוץ בדגם זה על גבי שבב של סמסונג.  יהודה הולצמן, מנכ"ל סיפיה מסר: "ישנה כמות הולכת וגדלה של רכבים על הכביש עם מערכת ניטור הנהג של החברה, החל מרכבים משפחתיים, רכבים מסחריים וכעת גם ברכבי ספורט יוקרתיים. זכייה זו מחזקת את הנוכחות של סיפיה בשוק האירופאי". מניית החברה עלתה היום ב-5.5% במסחר בתל-אביב לשווי שוק של 68.4 מיליון שקל.

אחר הצהריים, דיווחה חברת קמטק (Camtek) כי קיבלה הזמנה חדשה, בהיקף כולל של 20 מיליון דולר, עבור מספר מערכות בדיקה ומדידה ליישומי מארזים מתקדמים מחברה מובילה המספקת שירותי הרכבה ובדיקת שבבים במיקור חוץ (Outsourced Semiconductor Assembly and Test). הזמנה משמעותית זו מ-OSAT מוביל מצטרפת לשורה של הזמנות שקיבלה החברה באחרונה עבור שבבים מתקדמים מסוג Chiplet ורכיבי זיכרון מסוג HBM, בין היתר על רקע הדרישה למחשוב עתיר ביצועים שתומך ביישומי AI. קמטק, שמצויה במומנטום עסקי משמעותי, צופה ברבעון השני של 2024 הכנסות של 100-102 מיליון דולר, שישקפו גידול שנתי של כ-37%. מניית החברה עלתה היום במסחר בתל אביב ב-2.5% לשווי שוק של 22.5 מיליארד שקל.

ובערב, חברת סרגון (Ceragon) דיווחה כי חברת סיקלו (Siklu), שאותה רכשה בסוף 2023, זכתה בחוזה לאספקת מערכות תמסורת בגלים מילימטריים – שזהו תחום מומחיותה של סיקלו – עבור ספקית שירותי אינטרנט (ISP) אמריקאית. היקף העסקה נאמד במיליוני דולרים. מסרגון נמסר כי מדובר בחברת אינטרנט בולטת בשוק האינטרנט בפס-רחב לבתי מגורים ובתי עסק. הלקוח כבר פרס כמה מאות של נקודות תקשורת על בסיס המערכות של סיקלו וישלים את הפריסה במהלך הרבעון הרביעי. כמו כן, סיקלו ביצעה ביחד עם חברת האינטרנט מספר מבדקי שטח במערכת הדור-הבא של החברה, המספקת מהירות של 20 ג'יגה-ביט לשנייה. מניית סרגון עולה היום בנסד"ק ביותר מ-4% לשווי שוק של 217.9 מיליון דולר.

[מקור תמונה ראשית: סרגון-סיקלו]

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: Automotive , חדשות , סמיקונדקטורס , ציוד בדיקה , תקשורת אלחוטית

פורסם בתגיות: סיפיה , סרגון , קמטק