סייברביט פיתחה ערכה ניידת להגנת סייבר על מערכות תעשייתיות

26 פברואר, 2019

הערכה, המאוחסנת בתוך מזוודה, מתחברת במקום לרשת התעשייתית ומספקת תמונת מצב תוך שעות ספורות על ניסיונות תקיפה ונקודות תורפה של הרשת

חברת הסייבר סייברביט (CyberBit), שבבעלות  ב אלביט מערכות, פיתחה ערכת חירום ניידת הכוללת כלי סייבר לזיהוי פרצות ברשתות בקרה תעשייתיות ((ICS. המערכת מאוחסנת בתוך מזוודה חסינה בפני מים, שמשקלה כ-12 קילוגרם בלבד, והודות לכך היא קלה לשינוע ברכב או במטוס. הערכה מאפשרת לבצע לפי דרישה, במתקן עצמו, הערכה מהירה ברשתות תעשייתיות וזיהוי נקודות תקופה, וזאת ללא צורך בהטמעה של פיתרון מלא.

כיום, בשל הממשק ההדוק בין רשתות תקשורת לבין מערכות התפעול והליבה במפעלים ומתקני תשתית, רשתות הבקרה התעשייתיות (ICS/SCADA), האחראיות על פיקוח וניטור תהליכי הייצור והתפעול, הינן יעד רגיש למתקפות סייבר. חדירה לרשת ה-ICS/SCADA עלולה להוביל לפגיעה במערכות התפעול ולשבש את פעילות הייצור או תפקוד התשתיות.

הערכה החדשה של סייברביט מתבססת על פלטפורמת SCADAShield OT של סייברביט להגנה על מערכות תפעוליות תעשייתיות, קווי ייצור, רשתות חשמל ומרכזי מידע, והיא הותאמה במיוחד כדי לשמש כלי תגובה ראשונה בידי חברות סייבר ומנהלי רשתות תעשייתיות לצורך ביצוע הערכות מצב מהירות בשטח.. הערכה מתחברת באופן פסיבי לרשת הבקרה התעשייתית דרך פתח ה-SPAN של מתג הרשת, מנטרת את דפוסי התנועה ברשת ותוך מספר שעות מספקת תמונת מצב על מצב אבטחת הסייבר של המערכות התפעוליות ולזהות נקודות תורפה אפשריות כמו מכשירים שמוגדרים בצורה לקויה או בלתי מוגנים, תקשורת לא מוצפנת ולספק כלי מניעה ראשוניים. הערכה תומכת במגוון רחב של פרוטוקולים ומתאימה לרשתות בתחום התשתיות, גז והנפט, שדות תעופה, בניינים חכמים, תחנות כוח ועוד.

מנכ"ל סייבר ביט עדי דר סיפר כי הרעיון לפיתוח ערכת סייבר ניידת לתגובה ראשונה נולד מתוך צורך של לקוחות החברה לפיתרון נייד המצויד בכלים מניעתיים להתמודדות מהירה בעקבות פריצה. "הם היו זקוקים לפיתרון נייד, גמיש, מוקשה ומאפשר גישה קלה לרשת, ומשום כך פיתחנו גרסה ניידת המתבססת על הפיתרון הקיים שלנו לניטור רשתות תעשייתיות."

אלביט הקימה את סייברביט ב-2015 לאחר שרכשה את חטיבת הסייבר והמודיעין של נייס תמורת 158 מיליון דולר. בתחילת 2018 ביצעה אלביט ארגון מחדש בפעילות סייברביט שנועד למקד את החברה בתחום אבטחת הסייבר האזרחית. במסגרת המהלך הועברו פעילויות הסייבר הביטחוני ומודיעין הסייבר של סייברביט אל חטיבת היבשה והתקשו"ב של אלביט מערכות, ואילו פעילות הסייבר האזרחי נשארה בחברה.

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אבטחת סייבר

פורסם בתגיות: SCADA , אלביט , סייברביט