דאסו סיסטמס שילבה את SOLIDWORKS בפלטפורמת הענן

19 פברואר, 2020

הבאת תוכנת ה-CAD הנפוצה אל הענן תאפשר לייעל את כל שרשרת העבודה על מוצר חדש: החל מבניית קונספט, תכנון, בדיקה באמצעות סימולציה ואיתור ספקים ולקוחות

בכנס הלקוחות השנתי שהתקיים השנה בארה"ב, חשפה חברת דאסו סיסטמס (Dassault Systèmes) הצרפתית את הדור החדש של מערכת התכנון המכנית SOLIDWORKS, שהיא תוכנת התכנון מהנפוצות בתעשייה העולמית, וחזקה מאוד בקרב חברות הטכנולוגיה בישראל. המערכת החדשה, בשם 3DEXPERIENCE WORKS, משלבת בין תוכנת SOLIDWORKS הקלאסית המוכרת לתעשייה, לבין תשתית הענן של החברה שעליה פועלת פלטפורמת הניהול והתצוגה התלת-מימדית 3DEXPERIENCE.

החברה תשווק את הפתרונות בשלוש רמות שירות ומחיר: Standard, Professional ו-Premium, המאופיינות בחבילות משתנות של של יישומים נוספים שהובאו מפלטפורמת 3DEXPERIENCE. בנוסף, היא תשחרר בשבועות הקרובים שני כלים חדשים אשר יפעלו בשילוב עם תוכנת התכנון: 3D Creator ו-3D Sculptor, אשר מזרזים את תהליך העיצוב של המוצר, אופטימיזציה של התכן המכני, והבאתו המהירה לייצור. הם ניתנים להרצה באמצעות הדפדפן, ולכן מאפשרים עבודה שיתופית מכל אבזר מקושר.

היעד האסטרטגי: שירותי תוכנה על-פי דרישה

מאחורי ההכרזה עומדת אסטרטגיה שנועדה למקד את המודל העסקי של החברה מסביב למתכונת של אספקת שירותי תוכנה על פי דרישה – על-גבי הענן של החברה. ההכרזה בוצעה במהלך כנס הלקוחות השנתי של החברה, 3DEXPERIENCE World 2020, שהתקיים בשבוע שעבר בנאשוויל, טנסי (Techtime היה אורח החברה בארוע). לכנס הגיעו כ-5,500 לקוחות ושותפים עסקיים, ולצידו התקיימה תערוכה מסחרית בהשתתפות של כ-100 חברות.

לדברי מנכ"ל קו מוצרי SOLIDWORKS, ז'אן פאולו באסי ׁ(בתמונה מלעלה), החברה משרתת כיום כ-450,000 לקוחות בעולם. הוא הסביר שהשילוב של תוכנת התכנון המכנית בפלטפורמת 3DEXPERIENCE מאפשר להאיץ את התכנון במספר רמות בו זמנית: שימוש באמצעות וירטואל ריאליטי לשיפור התכנון ובדיקת האיכות שלו, עבודה שיתופית בין צוותים שונים בארגון, שילוב של התכנון ביחד עם מחקרי שוק ותחזית עסקית, ופנייה ישירה אל אקו-סיסטמס של ספקים פוטנציאליים, כדי לאתר יצרנים עבור כל רכיב במערכת המתוכננת.

סימולציה של ארון חשמל שתוכנן באמצעות SOLIDWORKS electrical
סימולציה של ארון חשמל שתוכנן באמצעות SOLIDWORKS electrical

סטיפן אנדרסבי, מנהל פתרונות חדשים ב-SOLIDWORKS, סיפר שמסורתית השימוש בתוכנה הוא בעיקר בידי אנשי מכניקה, "אולם כיום אנחנו מחזקים את הנגישות שלה גם אל מהנדסי חשמל". לפני כשנה היא רכשה את תוכנת elecworks של חברת Trace Software ושילבה אותה במלואה בחבילת SOLIDWORKS electrical, המספקת פתרונות תכנון CAD תלת מימדי של מעגלי PCB וכרטיסים אלקטרוניים, קופסאות חשמל ומחברים ופתרונות כבילה. "הרכישה פותחת לנו דרך אל מהנדסי חשמל".

התעשייה עדיין לומדת את השלכות ה-3D Printing

מרק ראשטון, מנהל מוצר בתחום הייצור התוספי (Additive Manufacturing, 3D Printing) מסביר שהמעבר לענן אינו מבטל את השימוש בתוכנות סולידוורקס במחשבי הלקוח. "יש לקוחות המעדיפים לבצע את כל הפעילות אצלם בבית, והם יוכלו להמשיך לעבוד במתכונת הזאת, או אפילו באמצעות ענן פרטי. אבל במעבר לענן יש הרבה מאוד יתרונות. כך למשל, הקבצים נשמרים במתכונת של בסיס נתונים ולא של תיקיות ונשמרים כל הקשרים ההדדיים בין כל מרכיבי התכנון. הענן גם בטוח מאוד: כולנו התרגלנו לבצע את כל הפעילות הבנקאית באמצעות הענן".

כיצד אתה מרגיש את כניסת הייצור התוספי לתעשייה?

"יש מגמה של משתמשי CAD בכל המגזרים להתנסות בהדפסת תלת מימד. להערכתי מדובר בכמחצית מהלקוחות שלנו. בנוסף, כ-80% מיצרני המדפסות הם לקוחות שלנו. אולם הדרך לשימוש תעשייתי רחב היקף היא עדיין ארוכה. תעשיית הייצור העולמית נאמדת בכ-13 טריליון דולר בשנה, ותעשיית הייצור התוספי נאמדת בכ-10 מיליארד דולר בשנה. זהו שיעור זעיר ביחס לפוטנציאל. אנשים ממתינים להתייצבות של הטכנולוגיה לפני שהם ישקיעו רבע מיליון דולר ברכישת מדפסת תעשייתית".

AMD מביאה כרטיס גרפי חדש לעולמות ה-SOLIDWORKS

חברת AMD שמרה לארוע הזה את ההכרזה העולמית על הכרטיס הגרפי החדש, Radeon Pro W5500, המבוסס על מעבדים גרפיים בארכיטקטורת RDNA החדשה, המיוצרים בתהליך של 7 ננומטר. הכרטיס מיועד לשימוש בתחנות עבודה המיועדות למשימות עיבוד גרפי מאסיבי, דוגמת ביצוע תיכנונים מבוססי SOLIDWORKS. ההכרזה מוכיחה שלמרות אסטרטגיית הענן של דאסו סיסטמס, שוק התכנון מחוץ לענן רחוק מלהגיע אל קיצו.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: 3D-Printing , SOFTWARE , חדשות , טכנולוגיות מידע , תוכנה ותכנון אלקטרוני

פורסם בתגיות: Dassault Systèmes , דאסו סיסטמס