פורסייט תפתח מערכת לאיתור חולי קורונה בסביבות הומות-אדם

7 יוני, 2020

כמו המערכת לרכב, המערכת לניטור קורונה תתמסס על שילוב של מצלמת HD וחיישן תרמי ותוכל לאבחן מספר תסמיני קורונה במקביל. מנכ"ל החברה: "צברנו ידע רב בהיתוך חיישנים". פורסייט מצטרפת לשורה של חברות ישראליות שרותמות את הטכנולוגיה שלהן למאבק בקורונה

מאז פרוץ מגפת הקורונה חברות טכנולוגיה רבות, בארץ ובעולם, נרתמו כדי לפתח פתרונות ייעודיים שיסייעו לנהל את המשבר ולבלום את התפשטות המגפה. כעת, גם חברת האוטו-טק פורסייט (Foresight) מנס-ציונה מצטרפת למאמץ, והודיעה כי החלה לפתח, על בסיס טכנולוגיית הראייה הממוחשבת שלה לרכב, מערכת ניטור שתוכל לזהות בקרב העוברים-והשבים בסביבות הומות-אדם מספר תסמינים המאפיינים חולי קורונה. המערכת מיועדת לשמש כאמצעי סינון בכניסה למתחמים הומים כמו שדות תעופה, קניונים, בתי-חולים, אוניברסיטאות וכדומה.

מערכת QuadSight של פורסייט לכלי-רכב מבוססת על  שימוש במצלמות אינפרא-אדום (של FLIR האמריקאית) ומצלמות אור נראה. המערכת שהחברה מפתחת לניטור קורונה אמורה להתבסס גם כן על שילוב של מצלמת אור-נראה, שבאמצעותה יאובחנו תסמינים חיצוניים כמו סימני עייפות, ומצלמה תרמית שתשמש למדידת חום. החברה כבר הגישה בקשת פטנט למשרד הפטנטים האמריקאי.

מנכ"ל פורסייט חיים סיבוני אמר בשיחה ל-Techtime: "צברנו ידע רב בתחום ההיתוך (fusion) בין מצלמות לחיישנים תרמיים. אנחנו מקדישים לפיתוח המערכת צוות פיתוח נפרד, מאחר שיש כאן צורך בוער. נתאים את המערכת והמוצר לצרכים של הלקוחות"

תעשיית החיישנים הישראלית נרתמת למאבק בקורונה

לא מעט חברות מתעשיית החיישנים הישראלית, רבות מהן מתחום האוטומוטיב, הכריזו באחרונה על פיתוח פתרונות ייעודיים שיאפשרו לנהל את משבר הקורונה ולאפשר חזרה לשגרה. האתגר העיקרי מתמקד בניטור סביבות הומות-אדם ואיתור אנשים החשודים כחולי קורונה.

חברת UVEye, שפיתחה סורק דיגיטלי לאיתור תקלות וחפצים חשודים ברכב תוך כדי נסיעה, הוסיפה למערכת שלה גלאי תרמי שיאפשר מדידת חום של האנשים ברכב. חברת Adasky, שפיתחה מצלמת אינפרה-אדום לנהיגה אוטונומית, פיתחה גרסה מותאמת למדידת חום בסביבות הומות-אדם, וחברת Essence דיווחה על דרישה גוברת למערכת שפיתחה לזיהוי נפילות של קשישים בביתם, לצורך טיפול ללא מגע בחולי קורונה.

המאמץ הזה מתבצע בחלק מהמקרים תוך שיתוף פעולה עם בתי חולים בארץ. אלביט אזרחה מערכת תקשו"ב צבאית לצרכיו של בית-החולים רמב"ם, ניוסייט (Newsight) החל במחקר משותף עם שיבא לפיתוח חיישן אופטי לזיהוי וירוסים, וחברת מדיטמי (Meditemi) הטמיעה את המכ"ם של Vayyar ברובוט האישי שלה בעקבות שיתוף פעולה במחלקת הקורונה בשיבא.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: Automotive , חדשות , משבר הקורונה

פורסם בתגיות: חיים סיבוני , פורסייט