המארינס וחיל הים האמריקאי בוחנים את כוונת הירי של Smart Shooter

10 אוקטובר, 2021

הכוונת מותקנת על-גבי נשק קל, מתבייתת ועוקבת באופן אוטומטי אחר המטרה. מאפשרת ליירט רחפנים באמצעות נשק אישי. צבאות הודו והולנד הצטיידו במערכת

שתי זרועות של צבא ארצות הברית בוחנות את אימוץ מערכת הירי החכמה של חברת סמרט שוטר (Smart Shooter) מקיבוץ יגור. החברה הכריזה כי מעבדת הלוחמה של חיל הנחתים האמריקאי רכשה באחרונה מספר מערכות לצורך בדיקה והערכה. הרכש בוצע דרך משרד בחיל הנחתים שתפקידו לזרז תהליכי אימוץ של מערכות לוחמה חדשניות (MCRCO).

עוד הודיעה החברה כי חתמה על הסכם מו”פ עם חטיבת קריין במרכז הלוחמה של חיל הים האמריקאי (NSWC Crane), שבמסגרתו תיבדק המערכת על גבי כלי-שיט של החיל כאמצעי ליירוט כטב”מים. בחודש מרץ השנה נבחרה על ידי משרד ההגנה האמריקאי לפתח מערכת בקרת ירי לנשק קל עבור צבא ארצות הברית, וזאת לאחר שבשנה שעברה נכללה החברה ברשימה המצומצמת של ספקיות שבחר המשרד עבור תוכנית ההגנה של ארצות הברית מפני רחפנים וכטב”מים קטנים (C-sUAS).

הצבא ההודי הצטייד במערכת

חברת סמארט-שוטר הוקמה על-ידי שני יוצאי חטיבת הטילים של רפאל, המנכ”לית מיכל מור והטכנולוג הראשי אבשלום ארליך. היא פיתחה מערכת בקרת-אש בשם Smash 2000 המותקנת באמצעות מסילה על-גבי כל רובה סער. המערכת  מתבייתת על המטרה באמצעות חיישנים אלקטרו-אופטיים ועוקבת אחריה באמצעות עיבוד תמונה מבוסס בינה-מלאכותית. ההתבייתות האוטומטית מאפשרת לחייל לכוון ללא מאמץ, וכאשר הנשק מצוי בזווית הנכונה – ההדק משתחרר באופן אוטומטי.

יירוט רחפנים באמצעות נשק קל הוא אחד מתרחישי המפתח המעניינים את הצבאות הבוחנים כיום את הפתרון של סמארט-שוטר. בחודש דצמבר הודיע חיל הים ההודי על רכישת המערכת. גם צבא הולנד נמצא בשלבי הערכה והתנסות מתקדמים של המערכת.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: בינה מלאכותית , חדשות , רחפנים , תעופה וביטחון

פורסם בתגיות: חיל הים האמריקאי , חיל הנחתים , סמארט שוטר