המנוע החשמלי של EVR נכנס לבדיקות ב-15 חברות רכב

1 נובמבר, 2021

המנוע מבוסס על טופולוגיה חדשה. החברה מפתח תקווה מקימה קו הרכבות בישראל כדי לספק מנועים חשמליים בהיקף רחב החל מהמחצית השנייה של שנת 2022

חברת EVR Motors מפתח תקווה דיווחה היום (ב’) ש-15 יצרני רכב וספקיות מובילות בתחום הרכב (Tier 1) מתשע מדינות באסיה ובאירופה יתחילו בקרוב בסדרת ניסויים של המנוע החשמלי שהיא פיתחה. החברה תבצע התאמות במנועים בהתאם לדרישת כל לקוח, ותאפשר להם לקבל מנועים בייצור עצמי או לרכוש את המנועים ממנה, לאחר שהם יורכבו בקו הייצור שהיא מקימה כעת בארץ, אשר מתוכנן להתחיל לפעול במחצית השנייה של 2022.

לפני כארבעה חודשים החברה חשפה מנוע חשמלי מסוג חדש (TSRF), המאפשר לשפר את הביצועים ולהפחית את המשקל בהשוואה למנועים חשמליים סטנדרטיים. המנוע מבוסס על שיפור במבנה של מנועי שטף מגנטי רדיאלי (Radial Flux Permanent Magnet) המוכרים לתעשייה. במנועים האלה המרכיב הנייח (Stator) מורכב מסדרת אלקטרו-מגנטים המייצרים שדות מגנטיים הנעים בתנועה היקפית מסביב למנוע. השטף המגנטי שלהם ניצב לציר המסתובב (Rotor) ומפעיל כוחות משיכה ודחייה על מגנטים קבועים המצויים ברוטור, אשר גורמים למנוע להסתובב.

התעשייה זקוקה לסוג חדש של מנועים

במבנה החדש שהחברה פיתחה (מוגן בפטנטים רשומים בארה”ב, באירופה, בסין ובישראל), נעשה שימוש בסלילים אלקטרו-מגנטיים במבנה המשפר את פיזור השטף המגנטי ומקטין את הפסדי האנרגיה במנוע. החברה ביצעה שיפורים נוספים: שימוש במגנטים מחומרים מיוחדים (Soft Magnetic Composites), שיפורים מבניים המפשטים את תהליך הייצור, דוגמת שימוש בסלילים מוכנים מראש המותקנים רק בשלבי ההרכבה הסופיים, ועוד.

טכנולוגיית TSRF של החברה מתאימה למגוון רחב של הספקים ומומנטים בטווח מתחים בין 48 וולט ל-800 וולט, ומאפשרת להתאים מנוע קטן, קל וחזק למרבית אמצעי התחבורה. מנכ”ל EVR Motors, עפר דורון, אמר שיצרני המכוניות מעוניינים במנועים חשמליים קטנים, קלים, זולים ובעלי הספק, נצילות וגמישות גבוהים. “וזה בדיוק מה שאנחנו מספקים”. המנועים הראשונים של EVR הם מנועי 48/96 וולט מקוררי-אוויר ומוגנים נגד מים. הם מיועדים לכלי-רכב חשמליים דו-גלגליים או תלת-גלגליים. המנועים האלה בעלי הספק של 17kW, מומנט של 40Nm, משקל של 9 ק”ג ונפח של 2.7 ליטרים בלבד.

היערכות לגיוס הון

כיום החברה מפתחת גרסה מקוררת מים של מנוע חשמלי בהספק של 35kW, מנוע 7kW-9kW במשקל 6.5 ק”ג לרכב דו-גלגלי, ומנוע 400 וולט מקורר-מים למכוניות ולמשאיות קלות. חברת EVR Motors הוקמה על-ידי הנשיא ומנהל התפעול אלי רוזינסקי, הטכנולוג הראשי ויקטור כסלו וסמנכ”ל המו”פ רוסלאן שבינסקי. יו”ר החברה הוא אופיר שוהם, לשעבר ראש מפא”ת במשרד הביטחון וכיום מנהל את השקעות ההייטק של מריוס נכט (אשר השקיע בחברה).

המנכ”ל עופר דורון הגיע לחברה מהתעשייה האווירית, שבה שימש כמנהל מפעל חלל והוביל את צוות התעשיה האווירית שתכנן ובנה את החללית “בראשית”. עד היום החברה גייסה הון בהיקף של 8 מיליון דולר בהובלת מריוס נכט ובהשתתפות Teramips Technologies וקרן SIBF. כיום החברה מעסיקה כ-40 עובדים ונערכת לגיוס הון נוסף המיועד לממן את הרחבת הייצור והבאת המנועים שלה למגזרי שוק נוספים.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: Automotive , חדשות , תעשייה ישראלית

פורסם בתגיות: EVR Motors , מנוע חשמלי