הטכנולוג הראשי לשעבר של NXP מצטרף ל-TriEye

1 דצמבר, 2021

האנס רינס, שגם עמד בראש חטיבת המחקר של יצרנית השבבים האירופית, יצטרף לוועדה המייעצת של TriEye, שפיתחה חיישן אינפרה-אדום בתדרי SWIR עבור תעשיית הרכב ויישמוים נוספים

[בתמונה למעלה: מייסדי TriEye (מימין לשמאל): עומר קאפח, אבי באקאל ופרופ’ אוריאל לוי. צילום: מקסים דינשטיין]

יצרנית החיישנים TriEye מתל-אביב מצרפת לשורותיה דמות בכירה מתעשיית הסמיקונדקטור העולמית. האנס רינס (Hans Rijns), ששימש עד 2016 כטכנולוג הראשי (CTO) וסמנכ”ל המחקר של יצרנית השבבים האירופית NXP, יצטרף לוועדה המייעצת של החברה. בתחילת דרכו המקצועית, בשנות התשעים, עבד בחברת פיליפס. יש לו תואר שני ודוקטורט בהנדסת אלקטרוניקה מאוניברסיטת טוונטה בהולנד. בחודש שעבר השלימה TriEye גיוס של 74 מיליון דולר, בין היתר בהשתתפות פורשה, אינטל, סמסונג ומריוס נכט.

האנס רינס

רינס התייחס למינוי ואמר: “אני שמח להצטרף לצוות של TriEye שפועל לשכלל טכנולוגיות על מנת לפתור בעיות עולמיות. החברה נמצאת צעד אחד קדימה ומציעה טכנולוגיות חדשניות לשורה של שווקי-קצה. אני שמח להצטרף לחברה בשעה שהיא מרחיבה את סל מוצריה ופריסתה הגלובלית.”

TriEye הוקמה בשנת 2017 על-ידי המנכ”ל אבי בקל, סמנכ”ל המו”פ עומר קאפח ופרופ’ אוריאל לוי, ופיתחה חיישני SWIR (אינפרא-אדום באורך גל קצר), המבוססים על טכנולוגיית CMOS. הייצור בטכנולוגיית CMOS מאפשר להוזיל את עלות ייצור החיישן בסדר גודל משמעותי בהשוואה לתהליך המקובל התעשייה המבוסס על טכנולוגיית InGaAs מורכבת ויקרה. הדבר מאפשר להטמיע את החיישן במערכות קצה רבות ומגוונות, דוגמת כלי-רכב בייצור המוני.

החברה כבר התאימה את הטכנולוגיה שלה לשני יישומים מרכזיים בעולם הרכב: מערכות ניטור נהג (DMS) ומערכות עזר בטיחותיות (ADAS) ונהיגה אוטונומית. להערכת החברה, החיישן שלה מספק למערכות ADAS תמונה ברזולוציה גבוהה תוך התגברות על תנאי תאורה מאתגרים, דוגמת חושך, סינוור בעת זריחה ושקיעה, ותנאי מזג אוויר קשים כמו גשם, ערפל ואבק. אלה התנאים שבהם מצלמות הרכב הקיימות מתקשות לתפקד ביעילות. בנוסף, החיישן מאפשר להפיק מפת עומק של הסביבה ברזולוציה גבוהה, בדומה למפות העומק של חיישני LiDAR, אולם במחיר נמוך משמעותית. החברה מתכננת להתרחב ליישומים נוספים כמו זיהוי ביומטרי, אוטומציה של קווי ייצור, חקלאות ואבטחה.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: Automotive , חדשות , מינויים , סמיקונדקטורס , רכב אוטונומי

פורסם בתגיות: NXP , trieye , האנס רינס