רנסאס רוכשת את המתחרה של Arbe ו-Vayyar

31 אוגוסט, 2022

חתמה על הסכם לרכישת חברת Steradian ההודית, אשר מפתחת שבבי מכ"ם 4D המבוססים על טכנולוגיית FMCW, בדומה לטכנולוגיה של ארבה. שתי החברות ייצרו מערכות מכ"ם שלמות עבור שוק הרכב והשוק התעשייתי

בתמונה למעלה: מכ"ם רכב של חברת Steradian ההודית

יצרנית השבבים היפנית רנסאס (Renesas) חתמה על הסכם לרכישת חברת Steradian Semiconductors ההודית, אשר מפתחת שבבי מכ"ם 4D עבור מערכות ADAS ועבור כלי רכב אוטונומיים. לא נמסרו פרטים פיננסיים על העיסקה אולם החברה העריכה שהיא תסתיים לפני סוף 2022. העיסקה נועדה לספק לרנסאס טכנולוגיית מכ"ם ליישומי רכב וליישומים תעשייתיים. נשיא ומנכ"ל רנסאס, הידטושי שיבאטה, הסביר שהרכישה תחזק את החברה בשני שוק יעד אסטרטגיים: רכב ומערכות תעשייתיות.

חברת Steradian הוקמה בשנת 2016 ומעסיקה כ-30 מהנדסים. היא פיתחה טכנולוגיה של מכ"ם בשבב הפועל בפס התדרים 76-81GHz. היעד שלה הוא לפתח מכ"ם ADAS שלם הכולל ADAS SoC, מעבד לעיבוד אתות המכ"ם, שבבי ניהול ההספק ותוכנת זיהוי אובייקטים. הקשר בין שתי החברות נוצר בשנת 2018, והתמקד עד היום בפיתוח פתרונות מכ"ם לשוק התעשייתי בלבד.

המכ"ם הופך לטכנולוגיית ליבה

השבבים של Steradian מבוססים על טכנולוגיית Frequency Modulated Continuous Wave, שבה מתבצע שידור רציף של אותות בתדר משתנה (Chirp signal), והמרחק של האובייקטים מחושב בהתאם להפרשי התדר והמופע (פאזה) בין האותות המשודרים והאותות הנקלטים. הם מיוצרים בטכנולוגיית 28nm CMOS, ולהערכתה מספקים טווח זיהוי וגילוי של עד 300 מטר.

החברה נחשבת למתחרה ישירה של שתי החברות הישראליות וייאר (Vayyar Imaging) מיהוד וארבה (Arbe) התל אביבית. שתיהן חברות פאבלס המפתחות ערכות שבבי מכ"ם ליישומים שונים, ובהם לתעשיית הרכב. גם השבבים של ארבה מוגדרים כמכ"ם 4D ומבוססים על טכנולוגיית FMCW. בחודש יולי 2022 היא חשפה את המכ”ם החדש Lynx, אשר כולל 288 ערוצי קליטה ושידור וטווח גילוי של 260 מטר. הוא ישולב בחליפת מכ”ם הכוללת ארבע יחידות שונות ומעניקה לרכב כיסוי מכ”מי של 360°.

חברת וייאר פיתחה שבב גילוי בטכנולוגיית RF אשר מממש מכ”ם זעיר הפועל בתדרי 3GHz-10GHz. המכ”ם-על-שבב (RoC) של החברה מתבסס על מערך של עד 72 אנטנות שידור וקליטה (MIMO), ומסוגל לבנות תמונה תלת-מימדית של הסביבה (360°) ללא שימוש במצלמה. המכ"ם מיועד למספר רב של שווקים, כאשר שוק הרכב הוא רק אחד מהם.

עסקת סלנו: הצד הישראלי של רנסאס

חברת רנסאס הוקמה בשנת 2002 באמצעות מיזוג חטיבות השבבים של NEC, היטאצ’י, ומיצובישי, ומעסיקה כיום כ-20,000 עובדים. החברה נחשבת לאחת מיצרניות השבבים הגדולות בעולם של מיקרו-בקרים ורכיבים אנלוגיים ודיגיטליים לתעשיית הרכב, ונסחרת בבורסה של טוקיו לפי שווי שוק של כ-18.7 מיליארד דולר.

בחודש דצמבר 2021 היא רכשה את חברת סלנו מרעננה (Celeno), תמורת 315 מיליון דולר במזומן. בעקבות העיסקה הפכה סלנו לחברה בת הנמצאת בבעלותה המלאה של רנסאס, ולמרכז פיתוח מרכזי של רנסאס בתחום הקישוריות, אשר מפתח פתרונות חדשים המבוססים על טכנולוגיית Wi-Fi 6/6E של סלנו.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: WIRELESS , חדשות , מיזוגים ורכישות , מכ"ם

פורסם בתגיות: RADAR , מכ"ם , רנסאס