אנבידיה שוברת שיא: 26 מיליארד דולר מכירות ברבעון הראשון

23 מאי, 2024

עלייה של 262% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. צמיחה של 427% במכירות למרכזי נתונים. תפצל את המניה ביחס של 1:10. המנכ"ל ג'נסן: "נכנסנו לעידן המיחשוב המואץ"

בתמונה למעלה: מייסד ומנכ"ל אנבידיה, ג'נסן הואנג. מקור: NVIDIA

חברת אנבידיה ממשיכה לשבור שיאים כאחת מענקיות השבבים בעלות הצמיחה הגדולה ביותר בעידן הבינה המלאכותית: ברבעון הראשון של 2024 הסתכמו מכירותיה בכ-26 מיליארד דולר, עלייה של 18% בהשוואה לרבעון האחרום 2023 ו-262% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. עיקר המכירות היו לשוק מרכזי הנתונים, אשר הסתכמו בכ-22.6 מיליארד דולר – עלייה של 427% בהשוואה לרבעון הראשון 2023. בשנה האחרונה זינקה מניית אנבידיה בנסד"ק ביותר מפי שלושה, והשבוע היא עברה את מחסום ה-1,000 דולר. כדי לשמור על רמת סחירות גבוהה, אנבידיה הודיעה שב-7 ליוני 2024, היא תפצל את המניה ביחס של 1:10.

התוצאות של אנבידיה הזניקו היום את מניית החברה בכ-10% נוספים ודחפו את מדד הנסד"ק כולו בכמעט 1%. מייסד ומנכ"ל אנבידיה, ג'נסן הואנג, ייחס את הצמיחה העצומה הזאת למעמדה של אנבידיה בתחום הבינה המלאכותית: "המהפיכה התעשייתית הבאה כבר החלה – והיא מתמקדת במעבר של תעשיית מרכזי הנתונים אל אתרי מחשוב מואץ – זהו סוג חדש של מרכזי נתונים שאפשר להתייחס אליו כאל מפעלי בינה מלאכותית (AI factories)".

אסטרטגיית Full Stack של אנבידיה

לדבריו, "הצמיחה שלנו במרכזי הנתונים תודלקה עם ביקושים חזקים והולכים וגוברים לפלטפורמת Hopper עבור אימון והסקה של מודלי בינה מלאכותית יוצרת. בנוסף לספקיות הענן, הבינה המלאכותית היוצרת הגיעה גם לחברות אינטרנט צרכניות (Consumer Internet Companies), לקוחות ארגוניים, לקוחות בתחומי הרכב והבריאות ואפילו לתחום המערכות הממשלתיות (Sovereign AI). היא מייצרת שווקים מרובים בשווי של מיליארדי-דולרים כל אחד". תחזית המכירות של אנבידיה לרבעון הבא היא של כ-28 מיליארד דולר, פלוס-מינוס שני אחוזים.

האסטרטגיה המרכזית של אנבידיה מבוססת על הרחבת המושג מחשוב מואץ (Accelerated Computing) אל כל מרכיבי המחשב (Full Stack). המושג נולד באקדמיה ומתמקד במקור ברמת החומרה: העברת משימות רבות מה-CPU המרכזי אל מערכות עזר ייעודיות, אשר מבצעות אותן במהירות גבוהה יותר וגם משחררות את ה-CPU מעומס עבודה כדי שיוכל להתמקד במשימות הליבה, או במשימות שבהן הארכיטקטורה שלו היא היעילה ביותר. סביב הרעיון הזה החלו להופיע כרטיסי האצה למשימות תקשורת, למשימות עיבוד תמונה, למשימות בינה מלאכותית וכדומה.

אנבידיה מיישמת את הגישה הזאת בכל מרכיבי המחשב: מפיתוח שבבי ומערכות האצת תקשורת, מעבדים ייעודיים, תוכנות ייעודיות, בניית ספריות תוכנה ובניית סביבות עיבוד שלמות מסביב למטלות מוגדרות, ברובן מסביב למטלות בינה מלאכותית. בהגדרה של החברה, "מחשוב מואץ מייצג גישה כוללת המאגדת את רמת הסיליקון, רמת המערכת ורמת התוכנה".

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: בינה מלאכותית , חדשות , סמיקונדקטורס

פורסם בתגיות: אנבידיה , בינה מלאכותית , מחשבים , סמיקונדקטורס