וולדן במו"מ להשקעה של 30 מיליון דולר במפעל של אמיטק בסין

22 יוני, 2011

אמיטק מקבוצת פריורטק פיתחה טכנולוגיה לייצור מצעים עבור מארזי BGA צפופים. בשנת 2009 היא סגרה את מפעל הייצור במגדל העמק והקימה מפעל ייצור בשיתוף עם קבוצת פאונדר הסינית, המעסיק כ-700 עובדים. ההשקעה מיועדת להגדלת כושר הייצור של המפעל

אמיטק מקבוצת פריורטק פיתחה טכנולוגיה לייצור מצעים עבור מארזי BGA צפופים. בשנת 2009 היא סגרה את מפעל הייצור במגדל העמק והקימה מפעל ייצור בשיתוף עם קבוצת פאונדר הסינית, המעסיק כ-700 עובדים

קרן ההשקעות וולדן (Walden International) נמצאת במו"מ לביצוע השקעה בהיקף של 30 מיליון דולר בחברת Access הפועלת בסין, לפי שווי חברה של 210 מיליון דולר. חברת אקסס נמצאת בבעלות משותפת של אמיטק (Amitec) מקבוצת פריורטק ושל קבוצת פאונדר (Founder Group) הסינית.

אמיטק שבבים מצעים מארזים
מצעים למארזי BGA שפותחו על-ידי אמיטק

חברת אמיטק הוקמה כדי לעסוק בפיתוח, ייצור ושיווק מצעים לחצאי-מוליכים. המצע הוא מרכיב במארז (Package) של רכיבים מוליכים למחצה. הוא נועד לקשר בין הצפיפות הנמוכה של המעגל המודפס לבין הצפיפות הגבוהה של השבבים, ולהבטיח זרימה חלקה של אותות חשמליים, הגנה על השבב ולסייע בסילוק חום.

מצעי BGA מסג חדש

בשנים האחרונות חלו התפתחויות רבות בתחום המצעים, שכן מתכנני השבבים צריכים לגדוש אותם בפונקציות רבות, אולם בהיעדר מקום על השבב הם מנסים להעביר חלק מהפונקציות אל המצע ולשלב מספר רכיבים על-גבי מצע משותף. המצעים שפותחו באמיטק מבוססים על סיבי זכוכית ספוגים בחומר אפוקסי. הם מאפשרים לחבר חצאי-מוליכים בעלות נמוכה אולם עם ביצועים גבוהים בהולכת אותות חשמליים, פיזור חום ועמידה בתנאי סביבה קשים (טמפרטורה, לחות וזעזועים).

שוק המצעים נישלט על-ידי תריסר חברות שרובן פועלות מקוריאה, יפן וטאיוואן, אולם בסין מתבצעות השקעות גדולות בתחום במימון פרטי וממשלתי. בשנת 2006 החליטה פריורטק להעביר את היצור של המצעים מישראל לסין. היא הקימה את חברת אקסס ביחד עם קבוצת פאונדר, והעבירה לסין את דרור הורביץ, מפתח הטכנולוגיה, כדי להקים את המפעל בעיר זוכאיי שבדרום סין (ליד מקאו). התהליך הושלם ב-2009, ובעקבותיו נסגר מתקן הייצור של אמיטק בישראל.

EMITEC FOUNDER GROUP CHINA SEMICONDUCTORS PCB
מפעל אמיטק במגדל העמק. ניסגר ב-2009

המפעל הסיני צומח

כיום מעסיק מפעל אקסס בסין קרוב ל-700 עובדים ובעל כושר ייצור של כ-30 אלף לוחות רב-שכבתיים בחודש, כאשר כל לוח מכיל מאות או אלפי מצעים בגדלים שונים. לאחרונה החליטה החברה להגדיל את כושר הייצור להיקף של כ-48 אלף לוחות בחודש, כושר הייצור המוגדל צפוי להביא את המפעל להיקף מכירות של 80-100 מיליון דולר בשנה בתפוקה מלאה. להערכת אמיטק, כבר השנה היא צפויה להגיע להיקף מכירות של 7-9 מיליון דולר בחודש.

אתמול הודיעה פריורטק שוולדן תבצע את ההשקעה של 30 מיליון דולר בשיתוף עם משקיע נוסף שעדיין לא ניקבע. העיסקה צפויה להסתיים בתוך 60 יום, והשלמתה תלויה בדיו-דיליג'נס, באישורים רגולטוריים בסין, ובהשלמת התחשבנות בין אמיטק לבין קבוצת פאונדר על השקעות שהן ביצעו בחברה המשותפת.

קבוצת פריורטק היא גם הבעלים של חברת פיסיבי טכנולוגיות ושל חברת קמטק.

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , ייצור וקבלנות משנה , סמיקונדקטורס , רכיבים