אופיר אופטרוניקה נמכרת לניופורט האמריקאית תמורת 230 מ' ד'

8 יולי, 2011

ניופורט הינה ספקית פתרונות בתחומי האלקטרואופטיקה לצורכי תעשייה, מדע וביטחון. עם חתימת ההסכם, היא הודיעה שאין בכוונתה לבצע ארגון מחדש של החברה באופן שעשוי להביא לפיטורי עובדים

עם חתימת ההסכם, הודיעה ניופורט שאין בכוונתה לבצע ארגון מחדש של החברה באופן שעשוי להביא לפיטורי עובדיםאופיר אופטרוניקה אינפרא-אדום אלקטרואופטיקה

חברת אופיר אופטרוניקה חתמה על הסכם מיזוג עם חברת Newport Corp. מנבדה, ארה"ב, ותמוזג לתוך החברה הבת של Newport, הליוס מרג'ר סאב, אשר תיפעל מישראל. לחברה זו אין כל פעילות, והיא הוקמה ביוני השנה על-מנת לשמש כחברת מדף שתקלוט לתוכה את אופיר אופטרוניקה. העיסקה צפויה להסתיים ברבעון האחרון של 2011.

פרמיה של 92%

ניופורט תשלם 230 מיליון דולר במניות תמורת אופיר אופטרוניקס, סכום המגלם פרמיה של 92% ביחס לשווי מניות החברה ערב חתימת ההסכם. ניופורט הינה ספקית פתרונות בתחומי האלקטרואופטיקה לצורכי תעשייה, מדע וביטחון. עם חתימת ההסכם, היא הודיעה שאין בכוונתה לבצע ארגון מחדש של החברה באופן שעשוי להביא לפיטורי עובדים.

קבוצת אופיר אופטרוניקה עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מוצרים לשוק המערכות האלקטרו-אופטיות לתחום האזרחי והביטחוני. לקבוצה שלושה תחומי פעילות עיקריים: רכיבים אופטיים ומכלולי עדשות ללייזרים ולמערכות אופטיות מדויקות בתחום האינפרא-אדום, מכשירים למדידות הספק, אנרגיה, פרופיל ואורכי-גל של לייזרים ומקורות אור אחרים, ומכשירים משולבי לייזר למדידת מרחק ומיפוי תלת-מימדי.

30 מיליון דולר ברבעון

מכירות הקבוצה בשלושת החודשים הראשונים של 2011 הסתכמו בכ- 30.2 מיליון דולר – צמיחה של כ16%-בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. עיקר הצמיחה היה בתחומי המכשור למדידות לייזר והאופטיקה לאינפרא- אדום. במהלך הרבעון התקבלו הזמנות מלקוחות בהיקף של כ-33.6 מיליון דולר.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אלקטרואופטיקה , השקעות והון סיכון , חדשות , תעשייה ישראלית