חברת ARM מתנתקת מחטיבת שירותי ה-IoT

8 יולי, 2020

המהלך לא ישפיע על מרכז הפיתוח בישראל, המעסיק כ-150 עובדים. החברה החליטה להיפרד מחטיבת שירותי ה-IoT שהוקמה באמצעות שתי רכישות גדולות, ולחזור לשורשים: פיתוח קניין רוחני למעבדים ואבזרי תקשורת

חברת ARM מתכננת להתנתק מפעילות מתן שירותי ה-IoT, שאליה היא נכנסה בשנת 2018, ולהתמקד בתחום המסורתי של קניין רוחני (IP) עבור יצרני שבבים ומעבדים. החברה מתכננת להקים חברות בנות חדשות בבעלות SoftBank (הבעלים של ARM) אשר יקבלו לידיהן את שתי הפעילויות המרכזיות שלה בתחום שירותי ה-IoT: חטיבת IoT Platform וחטיבת Treasure Data. עם השלמת המהלך, החברה תעמיק את המיקוד בפיתוח תחום ה-IP, ותעבוד בשיתוף פעולה עם הגופים החדשים שיוקמו.

מנכ"ל ARM, סיימון סיגרס (בתמונה למעלה), הסביר שהמהלך יעניק שני יתרונות: החברה תוכל להרחיב את פתרונות העיבוד לשווקים רחבים יותר, והפוטנציאל קבוצת ה-IoT יתממש בצורה טובה יותר במתכונת של חברות חדשות ובעלות צמיחה מהירה. המהלך תלוי עדיין בקבלת אישורים, אולם צפוי להסתיים עד סוף ספטמבר 2020.

הפעילות בישראל מחוץ למהלך

ההיפרדות לא צפויה להשפיע על פעילות מרכז הפיתוח הישראלי של ARM, אשר פועל מרעננה ומעסיק כיום כ-150 עובדים. המרכז הוקם בשנת 2015 בעקבות רכישת חברת Sansa Security הישראלית תמורת כ-80 מיליון דולר.  כיום הוא מתמקד בפיתוח פתרונות אבטחה של רכיבים מקושרים (Connected Devices). עדיין לא ברור האם המרכז הישראלי כולו ייפרד מחברת ARM, או שרק חלקים ממנו, שכן הוא עוסק בפיתוח טכנולוגיות אבטחה גם לתחום ה-IoT וגם לארכיטקטורות האחרות של ARM.

יכול להיות שהפעילות אפילו תורחב, שכן תחום ה-IoT בעל חשיבות מרכזית: מהחברה נמסר ל-Techtime שכרבע מכלל 6 מיליארד הרכיבים היוצאים לשוק בכל רבעון, והמכילים קניין רוחני של החברה, מיועדים לאבזרים מקושרים זעירים ולאבזרי IoT. ייתכן שהמניע למהלך קשור לתפישה של ARM שלפיה אנחנו נמצאים כיום בדור המיחשוב החמישי, המאופיין בהטרוגניות חישובית.

השוק זקוק להרבה מאוד פתרונות עיבוד המבוססים על היתרונות הנפרדים של ארכיטקטורות שונות: CPU, GPU, DSP ומעבדי בינה מלאכותית מבוססי רשתות נוירוניות. "אנחנו נבנה מערך שיספק ללקוחות את כל ארכיטקטורות העיבוד השונות בהתאם לצורך של כל יישום", אמר ל-Techtime מנהל קבוצת הקניין הרוחני (IP) בחברה, רנה האאס, בראיון שהתקיים בשנה שעברה.

קבוצת שירותי ה-IoT של ARM הוקמה באוגוסט 2018, על-בסיס שתי שתי רכישות גדולות: ביוני 2018 היא רכשה את חברת Stream Technologies הסקוטית אשר פיתחה את פלטפורמת IoT-X, המטפלת ברמה הפיסית של יצירת הקישוריות של האבזרים אל רשתות אלחוטיות דוגמת סלולר, LoRa ורשתות לווייניות. באוגוסט 2018 היא רכשה את חברת Treasure Data מסן פרנסיסקו תמורת 600 מיליון דולר, אשר פיתחה תוכנה ארגונית מבוססת ענן לניתוח בסיסי נתונים גדולים מאוד, מאפשרת לטפל במידע מגוון המגיע מערכות CRM, מערכות מסחר אלקטרוני, אבזרי IoT ומידע מצד שלישי.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: IOT , חדשות , סמיקונדקטורס , קניין רוחני

פורסם בתגיות: ARM , IOT