אורה אייר חנכה מפעל ייצור בפלורידה

5 אוקטובר, 2021

החברה פיתחה מכשיר לניטור וטיהור האוויר, לרבות מנגיפי קורונה. המפעל ייצר 180 יחידות בשנה ויאפשר לחברה לגשת למכרזים ממשלתיים. הכנסותיה של אורה אייר במחצית הראשונה של 2021: 6.3 מיליון דולר

חברת אורה אייר (Aura Air), שפיתחה טכנולוגיה לזיהוי וטיהור זיהומים באוויר, לרבות נגיפי קורונה, השלימה בתחילת החודש את הקמת מפעל הייצור שלה בארצות הברית. המפעל נמצא בעיר סאנרייז שבפלורידה והוא מיועד לייצר את מוצרי החברה לשוק האמריקאי. אורה אייר, שהונפקה לפני מספר חודשים בבורסת תל אביב, החלה לשווק את מוצריה ברבעון הרביעי של 2020. במחצית הראשונה של 2021 הסתכמו מכירותיה ב-6.3 מיליון דולר.

המפעל, אשר הוקם בשיתוף עם חברת-בת אמריקאית של קבוצת “תעשיות בית אל”, יוכל לייצר כ-180 אלף יחידות בשנה. באורה אייר מציינים כי מדובר במהלך אסטרטגי שמטרתו להגדיל את היקף פעילותה בשוק האמריקאי, ומסבירים שייצור על אדמת ארצות הברית יאפשר לחברה להתמודד במכרזים ממשלתיים ופדרליים, אשר דורשים זמני אספקה קצרים. כמו כן, הדבר יאפשר להגדיר את מוצריה ככאלה שהורכבו בארצות הברית, מה שיעניק לה יתרון שיווקי ותחרותי בשוק האמריקאי.

אורה אייר פיתחה אביזר ביתי בגודל של 38 ס”מ על 38 ס”מ אשר מבוסס על חיישנים, מעגל אלקטרוני ומערכת טיהור האוויר, המסוגלת לטהר את האוויר בחדר ממוצע בקצב של 2.5 פעמים בשעה. החיישנים בודקים את כל החלקיקים המצויים באוויר, מזהים תופעות יוצאות דופן או עלייה מסוכנת בזיהום, מטהרים את האוויר ומחזירים אותו אל החדר.  לדברי החברה, המכשיר מאפשר לאנשים לשהות ללא חשש בחללים סגורים. בניסוי משותף שערכה החברה עם בית החולים שיבא התקבלו תוצאות לפיהן הפתרון של אורה אייר הצליח להשמיד 99.9% מהווירוסים.

פילטרם מיוחדים לחולי אסתמה

המערכת מבצעת מדידה בזמן אמת של פרמטרים גנריים כמו טמפרטורה, לחות, כמות הפחמן הדו-חמצני, גאזים אורגניים ועוד, וגם משווה בין האוויר בתוך החדר ומחוץ לחדר. לטכנולוגיה ישנם יישומים נוספים מלבד ניטור נגיפי קורונה. מערכת הבקרה האלקטרונית יודעת לנתח את הממצאים ולהשוות אותם לתרחישים שונים המאפשרים לייצר תמונת מצב מורכבת. כך למשל, היא מזהה שריפה בחדר עוד לפני שיש עשן, באמצעות זיהוי רמה גבוהה של מולקולות פלסטיק שרוף ופחמן דו-חמצני המאפיינים את התופעה. המכשיר כולל מערכת שאיבה ושאיפה המאפשרת לסרוק את כל האוויר המצוי בחדר.

היא מפעילה מערך טיהור המבוסס על מספר שלבים: סינון של גופים גדולים באמצעות מסנן פיסי, חשיפת האוויר העובר דרכו לקרינה בתדר UV-C, שהיא קרינה אולטרה-סגולה המשמשת לפירוק גאזים ולהשמדת חומרים ביולוגיים באמצעות הרס החומר הגנטי (DNA ו-RNA), העברת האוויר דרך מסנן נוסף הסופח חלקיקים מאוד קטנים הכולל טכנולוגיה מבוססת נחושת אשר מונעת גידול חיידקים באבזר הטיהור עצמו. בשלב הסופי היחידה מייצרת יונים חיוביים ושליליים באוויר המוחזר לחדר. הם משפרים את איכות האוויר ופוגעים במזהמים ביולוגיים.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אנרגיה וסביבה , חדשות , ייצור וקבלנות משנה , קלינטק

פורסם בתגיות: אורה אייר