אוטוטוקס השיקה שבבי V2X חדשים לרוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים

5 יוני, 2024

תוכנת השבב מתריעה בתרחישים כמו סכנה לתאונה בצומת וסכנה לתאונה מאחור. ב-75% מהתאונות שבהן מוערבים רוכבי אופניים - הנהגים כלל לא שמו לב לרוכבים

חברת אוטוטוקס (Autotalks) מכפר נטר הכריזה על השקת TEKTON3-BIKE, הדור השלישי של שבבי V2X המיועדים להתקנה על גבי אופניים וקורקינטים חשמליים ולספק לנהגים התראות מקדימות בזמן אמת מפני סכנת התנגשות. השבב מצויד בתוכנה שמתריעה בתרחישים כמו סכנה לתאונה בצומת וסכנה לתאונה מאחור.

נתונים מלמדים כי ב-75% מהתאונות שבהן מעורבים רוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים, הנהגים כלל לא שמו לב לרוכבים, ועל כן באוטוטוקס סבורים כי טכנולוגיית V2X עשויה לאפשר צמצום משמעותי של תאונות מעין אלה.

על בסיס מערך השבבים TEKTON3-BIKE אוטוטוקס משיקה את ZooZ3, הדור השלישי של מכשירי בטיחות לרוכבי אופניים הניתנים להתקנה קלה בכידון האופניים על מנת לספק לרוכבים התרעות מפני סכנה. בנוסף לכך, המשתמשים יכולים להוריד את אפליקציית ZooZ למכשירי הטלפון שלהם. רוכבי האופניים יקבלו התראות זמן אמת למסך הסלולרי ויוכלו להגיב במהירות לכל מפגע או סכנה בדרך. האפליקציה של ה-V2X מתחברת למכשירים ייעודיים לאופניים המצוידים בשבב TEKTON3-BIKE.

חגי זיס, מנכ"ל אוטוטוקס: "החזון של אפס תאונות יכול להתממש רק אם נגן גם עליהם. לכן אנחנו משלבים אותם ברשת V2X ופיתחנו קו מוצרים מוכן להטמעה שמתמודד עם כל הצרכים של הרוכבים הללו במחיר אטרקטיבי".

אוטוטוקס השיקה לאחרונה את מערך השבבים מהדור השלישי  של החברה, שהוא השבב היחיד שתומך בתקשורת 5G-V2X, אפילו במקביל לתקשורת DSRC מסורתית. מערך השבבים החדש סולל את הדרך ליכולות V2X עתידניות בזכות העובדה שהוא מאפשר בלימה אוטומטית על בסיס V2X ויישומי Day2 מתקדמים ב-V2X. כתוצאה מהיכולות האלה, אוטוטוקס נבחרה כספקית לפלטפורמות לייצור המוני של 14 יצרני רכב (OEMים) וחברה אחת לאופניים חשמליים, וחתמה על עסקאות שהובילו לצבר הזמנות של מאות מיליוני דולרים.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: Automotive , חדשות

פורסם בתגיות: V2X , אוטוטוקס